KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099099
nr 1409 9099
Sven Olof Rosén
(1908-1982), Sverige
Signerad, akvarell, kustlandskap. Signerad, daterad -77. Motivet: 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 54X68
Sven Olof Rosén, svensk målare och grafiker född 1908, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:56:26
Sven Olof Rosén
Läs mer om Sven Olof Rosén